Hakkımızda

1990 Yılında Hızır KENAN önderliğinde kurulan firmamız, 1998 yılı itibarıyla Ekmeller İnşaat Gıda Otomobil Tic. Ltd. Şti. unvanını almıştır. Ekmeller İnşaat, yıllar içinde yaptığı ek yatırımlar ve kazandığı tecrübe sayesinde kalite, güven, konfor ve müşteri memnuniyetini ilke edinerek bu doğrultuda faaliyette bulunduğu bölgelerde tercih edilen marka haline gelmiştir.

Ekmeller İnşaat, kurulduğu günden bugüne kadar Tekirdağ, Rize ve İstanbul illerinde otuzdan fazla projeye imzasını atarak inşaat sektörüne adını altın harflerle yazdırmıştır. Aynı zamanda Şahinler Holding’e ait ek binalar ve fabrika binalarının yapımını üstlenmiştir. Firmamız gerçekleştirmiş olduğu projelerde, Kaliteli ve Çevre düzenlemesine uygun binalar inşa ettiği için Rize Belediye Başkanı Sayın Halil Bakırcı tarafından plaket ile ödüllendirilmiştir. Ekmeller İnşaat olarak birinci önceliğimiz, müşterilerimize Çevreye duyarlı, güvenilir, konforlu yaşam alanları sunmaktır. Ekmeller inşaat olarak, Projelerimizin tümünde yasaların tüm gerekliliklerini yerine getirerek mühendislik çalışmalarımızın yanı sıra kazandığımız tecrübeler ile güvenilir yapılar inşa etmekteyiz.

Ekmeller İnşaat, 2000 Yılında Danone ile yaptığı anlaşma sayesinde Danone Yoğurt Trakya bölge bayiliğini üstlenerek gıda sektöründe ülke genelinde tanınmış ve marka bilinirliği yüksek firmalar ile çalışmıştır. Aynı zamanda inşaat sektörü ile birlikte otomotiv sektöründe de faaliyet gösteren firmamız alım satım ve takas işlemleri gerçekleştirmektedir.


Kalite Politikamız

Ülke ekonomisine katkıda bulunan, toplumsal sorumlulukların bilincinde ve yaşam alanları inşa ederken çevreye duyarlı bir inşaat şirketi olarak; Mimariye, ilgili standartlara, teknik şartnamelere, idari ve mevzuat şartlarına, inşa tekniklerine ve sanatına, deprem yönetmeliğine uymak. Teknolojiyi yakından takip ederek ürün ve üretimde kullanmak. Müşteri memnuniyetini sürekli kılmak için müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini dikkate almak. Ürün teslimini söz verilen sürede gerçekleştirmek. Her seviyede eğitimli insan kalitesine verdiği önemle çalışanlarına gerekli eğitim programlarını hazırlamak ve uygulamak.

Çevre Politikamız

Proje ve üretim konusunda uzman ekibi, çözüm ortakları ve taşeronları ile çevre değerlerinin korunmasında dünya standartlarını uygulamak. Tüm uygulama faaliyetlerini, oluşabilecek çevre kirliliğini önleyecek şekilde planlamak ve bu yönde gerekli kaynakları kullanmak. Gelecek kuşaklara doğal ve yaşanılası yaşam alanları oluşturmak için etkin bir şekilde çalışmak. Doğal kayakların yerinde ve en verimli şekilde kullanmak. Doğaya ve çevreye karşı gelecek nesilleri de gözeterek alınabilecek tüm önlemleri belirlemek ve uygulamak Ekmeller İnşşat olarak çevre politikamızdır.


Misyonumuz

Müşteri memnuniyetli kaliteli üretim ve yaşanabilir bir çevre fikrinden yola çıkarak ilgili mevzuata ve projeye göre modern inşa teknikleri ile deprem yönetmeliğine uygun her gelir gurubuna hitap eden çevreci modern doğaya saygılı lüks konutlar inşa etmek.

Vizyonumuz

İnşaat sektöründe modern konutlar üreterek ülke ekonomisine destek olmak ve iş istihdamı sağlayarak ülkemizde öncü şirketlerden biri olmak.